PROFITEKA

Ar laimingas darbuotojas - ​ įmonės siekis?

Šiandien, kai patyręs ir atsakingas specialistas yra ieškomas, lengvai perviliojamas ir, nepabijokime – padėties šeimininkas, ne retai galime išgirsti, kiek daug įmonės įdeda pastangų ir išteklių siekdami pataikauti kvalifikuotam darbuotojui, tenkinti jo poreikius, idant laimingas ir patenkintas jis teiktųsi dirbti ir uždirbti. Sporto klubai, papildomi sveikatos draudimai, poilsis darbo vietoje ar darbas darbuotojui tinkamu laiku – jau nieko nestebina. Konsolės, maistas ar net gėrimai – tampa labiau standartu nei svajonių darbo aspektais.

Ką daryti toms įmonėms, kurios negali leisti ne tik aprašytų pramogų, bet elementariai vos ne vos tesugeba išmokėti sulygtą atlyginimą, ar galima pasikliauti darbuotojo lojalumu ir motyvuoti jį kitaip – geru žodžiu ir pažadu, kad rytoj bus geriau?
... anot tyrimų, viso labo 13 proc. darbuotojų yra patenkinti darbu.
Pasaulyje ši problema ne ką mažesnė – anot tyrimų, viso labo 13 proc. darbuotojų yra patenkinti darbu. Nuodugnios analizės atskleidžia, kad, kaip ir viskas, darbuotojų motyvacija didžiąja dalimi priklauso nuo paties darbuotojo asmenybės – tai yra tai, kas jau yra susiformavę ir mažai koreguotina darbe – dar 1935 metais R. Hoppock pasitenkinimą darbu apibrėžė kaip psichologinių, fiziologinių ir nuo situacijos priklausančių sąlygų kombinaciją, kuri skatina asmenį sąžiningai pasakyti: „Aš esu patenkintas savo darbu“ - šis požiūris teigia, kad nors pasitenkinimas darbu ir yra įtakojamas daugelio išorinių veiksnių, vis tik jis lieka vidiniu jausmu, kurį jaučia darbuotojas.

​Taigi,  pirmasis ir svarbiausias laiptelis formuojant patikimą ir motyvuotą komandą – tinkamo darbuotojo atranka. Taip kaip pasitenkinimas darbu yra ir emocinis atsakas į tam tikrus darbo priklausinius - santykius su bendradarbiais bei vadovais, atlyginimą, paaukštinimo galimybes, pripažinimą bei darbo sąlygas, svarbu išsiaiškinti esamą situaciją ir, esant poreikiui, imtis priemonių, kurios – tą įsivaizduojamą pozityvų darbuotoją, kurį atsirinkome, padės motyvuoti ir išlaikyti. Anot Forbes, pagrindiniai aspektai, kurie turi tiesioginę įtaką darbuotojo pasitenkinimui:
  • Darbuotojo pojūtis, kad yra vertinamas
  • Geri santykiai su kolegomis
  • Gera darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra
  • Geri santykiai su vadovu
  • Bendrovės finansinis stabilumas
  • Mokymasis ir karjeros perspektyvos
  • Saugumas (tiesiogine prasme)
  • Patraukli fiksuota alga
  • Įdomus darbo turinys
  • Įmonės vertybės
Vertical Divider

KITOS ĮŽVALGOS

Picture
Picture
Picture

DAUGIAU ĮŽVALGŲ