PROFITEKA

ŠIEK TIEK APIE LOGOTIPUS

7/26/2018

0 Comments

 
Logotipas paprastai suprantamas kaip įmonės, jos veiklos ar produkto grafinis ženklas, emblema ar simbolis ir kuriuo siekiama vienareikšmiško įmonės identifikavimo, atpažinimo bei populiarinimo tarp vartotojų. Kildinamas iš graikiškų žodžių λόγος (žodis)  ir τύπος (įspaudas), šiandieninis logotipas gerokai peržengė savo pirmtakų ribas, kurie pirmiausia buvo tiesioginiai įmonių pavadinimai ar trumpiniai.
Šiandien logotipų įvairovė begalinė: vieni jų yra tiesiog tekstas (pavyzdžiui, Luminor); labai populiarūs ir tekstai su vizualizuotu pavadinimo žodžių pirmųjų raidžių trumpiniu  (pavyzdžiui, Lietuvos geležinkeliai); didelė dalis yra vizualas, tiesiogiai ar asociatyviai atspindintys įmonės produktą arba įmonės pavadinimą (pavyzdžiui, Shell); dar kiti yra šių samplaika (pavyzdžiui, Kauno grūdai). Nėra griežtų taisyklių, kuriomis remiantis reikėtų vadovautis renkantis logotipą, tačiau startuojančios įmonės dažniausiai vengia naudoti vizualą, kuris neturi sąsajų su produktu, o didžiosios įmonės priešingai – to daryti nevengia ir savo logotipą, kaip visiems gerai atpažįstamą ženklą, taip stipriai įtvirtina vartotojų sąmonėje, kad kalboje tas simbolis gali tapti produkto sinonimu (pavyzdžiui Apple).
​Atsižvelgiant į tai, kad logotipo pagrindinė misija – pritraukti ir išlaikyti klientą bei populiarinti produktą, kuriant logotipą svarbu atsižvelgti į keletą pagrindinių aspektų: paprastumas, įsimintinumas, ilgaamžiškumas, universalumas bei tinkamumas (ypač vengtina dviprasmybių vizualuose).  Logotipo dizaino paprastumas leidžia lengvai jį atpažinti, būti universaliu ir įsimintinu. Geri logotipai turi kažką unikalaus, tačiau nėra perkrauti detalėmis, vienodai suprantami visiems. Renkantis logotipą privalu atsižvelgti, kad jis būtų lengvai adaptuojamas skirtingoms erdvėms – tiek reklamai šalia greitkelio, tiek ant produkto pakuotės. Taip pat nerekomenduotina rinktis neseniai išpopuliarėjusių ar madingų daiktų asocijuotiems vizualams – tokiu būdu logotipas tikėtina greitai turės būti pakeistas ir bus prarastas lengvo atpažinimo aspektas. Galima rasti ne mažai logotipų pavyzdžių, kurie neatitinka aukščiau aptartų detalių ir paprastai nominuojami kaip blogiausi logotipai (antra vertus, niekada nepamirškite, kad bloga reklama yra geriau nei jokios reklamos):
​Ne mažiau svarbu, kokias spalvas naudoja įmonė logotipe pagal jų keliamus pojūčius pasąmoniniame lygmenyje. Teigiama, kad mėlyna asocijuojasi su saugumu, švara, pasitikėjimu, oranžinė – su energija, veržlumu, žalia – su sveikata, ramybe, violetinė – su dvasingumu, karališkumu ar net arogancija, raudona – su kaitra, ugnimi, skatina rizikuoti, geltona - žadina optimizmą. Keletas spalvų naudojimo pavyzdžių:
Atkreiptinas dėmesys, kad vartotojui visuomet svarbu, kokias asociacijas sukelia logotipas: ne veltui logotipu dažnai pasirenkamas simbolis. Pavyzdžiui, šachmatų arklio figūra asocijuojasi su strategija, išmintimi, iš anksto apgalvotais ir pasvertais sprendimais, unikaliu mąstymu ir ypatingais gebėjimais.
Picture
Pabaigai keletą įdomesnių logotipų:
0 Comments



Leave a Reply.

    KATEGORIJOS

    All
    Marketingas
    Personalas