PROFITEKA

Piktnaudžiavimas

Daugelis įmonių susiduria su darbuotojų piktnaudžiavimu parduodant prekes ar suteikiant paslaugas. Parduodamos prekės ar paslaugos suteikiant nuolaidos ne pagal nustatytas tvarkas. Itin svarbių klientų didelės nuolaidos suteikiamos ne klientams, kuriems jos priklauso, o pritaikant jas pažįstamiems ar draugams. Paslaugų suteikiama daugiau nei priklauso, siekiant gauti arbatpinigių ar kitos asmeninės naudos. Ne visos prekės ar paslaugos įtraukiamos į kasą, taip pasisavinant įmonės lėšas sau. Pasitaiko tokių darbuotojų, kurie dirbdami ne sąžiningai stengiasi pasipelnyti įmonės sąskaita. Dar vis gajus tarybinių laikų palikimas, kai namo nešama viskas ką įmanoma pasisavinti.
Yra daug pavyzdžių, kai užkertant kelią piktnaudžiavimui padalinių pelningumas išauga dešimtimis procentų. Kartais įmonių savininkai, vadovai net nežino tikrosios situacijos.
Yra įvairiausių mechanizmų, kaip sukurti darbo sąlygas, kuriose būtų įdiegti visi įmanomi saugikliai, užkertantys bet kokią galimybę piktnaudžiauti. Šiais laikais galima pasitelkti išmaniąsias technologijas, visa kur diegti skaitmenines sistemas. Kuriant procesus reikia juos kurti taip, kad jie save patys kontroliuotų, būtų uždaro rato tipo. Reikalinga darbuotojus motyvuoti taip, kad jie saugotų savo darbo vietą, ugdyti sąžiningumą ir pasitikėjimą. Ir žinoma, jokiu būdu negalima žiūrėti į visus darbuotojus kaip į potencialius vagis. Toks požiūris labai greitai demotyvuoja visus ir rezultatai savaime ima prastėti. Naudingiausias patarimas yra pasitikėti ir kontroliuoti.